Skład Jury Konkursu 

Do Gremium Jurorskiego konkursu na projekt „24-godzinnego zegara słonecznego” zaprosiliśmy najwybitniejszych specjalistów z dziedziny architektury, sztuki i fachowych mediów oraz przedstawicieli Urzędu Miasta Krakowa.

MAGDALENA DOKSA - TVERBERG

ABSOLWENTKA

Historii Sztuki o specjalności muzykologia na Uniwersytecie Jagiellońskim.

ZAWODOWO ZWIĄZANA Z

Wydziałem Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa, pełniąc funkcję Zastępcy Dyrektora Wydziału.macierzystą uczelnią Akademią Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

W PRACY ZAWODOWEJ

miała okazję przygotowywać i jurorować w wielu konkursach z zakresu szeroko pojętego projektowania, na co dzień zajmuje się dziedzictwem kulturowym Krakowa.

PRYWATNIE INTERESUJE SIĘ

m.in muzyką klasyczną, zwłaszcza okresu renesansu i baroku.

DR HAB. EWA JANUS, PROF. ASP

ABSOLWENTKA

Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Wydział Rzeźby.

ZAWODOWO ZWIĄZANA Z

macierzystą uczelnią Akademią Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

W PRACY DLA KRAKOWA

miała okazję brać udział w licznych wystawach rzeźby. Jest kuratorem projektów i wydarzeń artystycznych o zasięgu krajowym i międzynarodowym, a także autorką serii wydawniczej „Krakowska Szkoła Rzeźby”

PRYWATNIE INTERESUJE SIĘ

m.in antroplogią kultury, w tym zagadnieniami pamięci i analizą jej artystycznych aspektów – medium, gramatyka, obszary poszykiwań.

DR AGNIESZKA ŁAKOMA

ABSOLWENTKA

Wydziału Grafiki na Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz Historii Sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jest Doktorem Sztuki w dyscyplinie sztuki artystyczne.

ZAWODOWO ZWIĄZANA Z

Wydziałem Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa, pełniąc funkcję Plastyka Miasta i Przewodniczącej Sekcji Grafiki Związku Polskich Artystów Plastyków w Krakowie.

WSPÓŁPRACOWAŁA

z Międzynarodowym Centrum Kultury, Muzeum Narodowym oraz Muzeum Fotografii w Krakowie. Jej prace znajdują się w wielu kolekcjach (National Taiwan Museum of Fine Arts, China Printmaking Museum, Reykjanes Art Museum, Muzeum Narodowym w Warszawie, Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi, Międzynarodowym Triennale Grafiki w Krakowie itp.)

ARTYSTKA SZTUK WIZUALNYCH

graficzka, malarka, autorka obiektów przestrzennych i animatorka kultury.

MAŁGORZATA TOMCZAK

ABSOLWENTKA

historii sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

ZAWODOWO ZWIĄZANA Z

magazynem Architektura & Biznes, gdzie pełni funkcję redaktorki naczelnej.

W PRACY DLA KRAKOWA

miała okazję prowadzić poszczególne edycje debaty „Forum Przestrzeni Małopolska”. Jest kuratorką programu edukacyjnego „W miasto idziemy!” realizowanego w Bunkrze Sztuki, a także jurorka wielu konkursów architektonicznych, m.in. Biennale Architektury Wnętrz INAW, Nagrody Architektonicznej „Kraków Mój Dom, Nagrody Województwa Małopolskiego im. Stanisława Witkiewicza, konkursu na kuratorski projekt wystawy reprezentującej Polskę na Biennale Architektury w Wenecji w 2015 roku organizowaną przez MKiDN. Jest także redaktorką wielu książek o architekturze, m.in.: „Architecturism. Hiszpania”, „Jak działa architektura”, „Architektura nowoczesna” oraz „Miasta wyśnione”.

PRYWATNIE INTERESUJE SIĘ

literaturą, jogą i spacerami po lesie.

WIESŁAW CHOLEWA

ABSOLWENT

Politechniki Krakowskiej, którą ukończył na Wydziale Budownictwa Lądowego. Pracę dyplomową ze specjalności Konstrukcje obronił w 1987 roku, zdobywając tytuł magistra inżyniera budownictwa.

ZAWODOWO ZWIĄZANY Z

szeregiem przedsiębiorstw z branży budowlanej, deweloperskiej i technologicznej. Był Prezesem Zarządów i Przewodniczącym Rad Nadzorczych firm z terenu całej Polski.

PRYWATNIE INTERESUJE SIĘ

architekturą, designem i szeroko pojętą sztuką. Nieodłącznym elementem jego życia jest działalność społeczna. Jednakże szczególne miejsce w jego sercu zajmują podróże off-road, na które rokrocznie wybiera się swoim samochodem 4×4, zaszywając się w najdalszych zakątkach pięciu kontynentów.

STANISŁAW DEŃKO

ABSOLWENT

Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej im. T. Kościuszki w Krakowie.

ZAWODOWO ZWIĄZANY Z

biurem architektonicznym WIZJA, Wydziałem AiU Politechniki Krakowskiej, Wydziałem AiSP Akademii im. A. Frycza Modrzewskiego oraz instytucjami: MPOIA i SARP.

W PRACY DLA KRAKOWA

miał okazję zaprojektować: Auditorium Maximum UJ, willę przy ul. Wodociągowej, zespół budynków Angel City, biurowiec Alma Tower, Muzeum Tadeusza Kantora Cricoteka, willę przy al. Kasztanowej oraz innowacyjną fasadę CH Serenada w Krakowie.

PRYWATNIE INTERESUJE SIĘ

filozofią i jej miejscem w sztuce; sportami: narciarstwem i siatkówką.

PIOTR KEMPF

ABSOLWENT

Do uzupełnienia.

ZAWODOWO ZWIĄZANY Z

do uzupełnienia.

W PRACY DLA KRAKOWA

do uzupełnienia.

PRYWATNIE INTERESUJE SIĘ

m.in do uzupełnienia.

RADOSŁAW KOSARZYCKI

ABSOLWENT

Do uzupełnienia.

ZAWODOWO ZWIĄZANY Z

Do uzupełnienia.

W PRACY DLA KRAKOWA

miał okazję...

PRYWATNIE INTERESUJE SIĘ

m.in do uzupełnienia

DR MARCIN MIELCZAREK

ABSOLWENT

Do uzupełnienia.

ZAWODOWO ZWIĄZANY Z

Do uzupełnienia.

W PRACY DLA KRAKOWA

miał okazję...

PRYWATNIE INTERESUJE SIĘ

m.in do uzupełnienia

DR HAB. MARIAN SOIDA, PROF. UJ

ABSOLWENT

Astronomii na Uniwersytecie Jagiellońskim.

ZAWODOWO ZWIĄZANY Z

Obserwatorium Astronomicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, prowadząc jego działania na stanowisku Dyrektora.

W PRACY DLA KRAKOWA

miał okazję spotkać i współpracować z niesamowitymi ludźmi, obsługiwać niewiarygodne instrumenty astronomiczne m.in. 100m radioteleskop w Effelsberg (Niemcy) i na własne oczy „zobaczyć” jak wyglądają galaktyki na falach radiowych.

PRYWATNIE INTERESUJE SIĘ

turystyką górską.

KAROL WÓJCICKI

POPULARYZATOR ASTRONOMII

dziennikarz naukowy, komentator i autor tekstów o tematyce astronomicznej. Pasjonat i fotograf nocnego nieba. Laureat nagrody Popularyzator Nauki 2015 przyznawanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polską Agencję Prasową.

ZAŁOŻYCIEL

największego w Polsce astronomicznego fanpage „Z głową w gwiazdach” na Facebooku. Współpracownik Gazety Wyborczej. Prowadził programy popularnonaukowe na antenie Discovery Science i TVN Turbo. Nauczyciel astronomii w szkole podstawowej Eureka. W latach 2008-2016 związany z Centrum Nauki Kopernik. Obecnie odkrywa przed innymi sekrety Arktyki, podczas wypraw na obserwację zorzy polarnej.

W PRACY ZAWODOWEJ

miał okazję organizować jedne z największych na świecie wspólnych obserwacji nocnego nieba (na 12 tys. osób) oraz wiele innych imprez popularnonaukowych. Jest częstym gościem programów telewizyjnych i radiowych.

PRYWATNIE

Przemierza cały świat w pogoni za zaćmieniami Słońca, a dwa miesiące w roku spędza za kołem podbiegunowym polując na zorze polarne. Jednocześnie uwielbia leżeć na tarasie u siebie w domu, wypatrując sypiących z nieba meteorów..

PROF. DR HAB. INŻ.ZBIGNIEWZEMBATY

ABSOLWENT

Politechniki Opolskiej.

ZAWODOWO ZWIĄZANY Z

macierzystą uczelnią, pełniąc funkcję Dziekana Wydziału Budownictwa i Architektury.

W PRACY ZAWODOWEJ

zajmuje się dynamiką konstrukcji, drganiami losowymi budowli i sejsmologią, a także rozwiązywaniem tzw. zadań odwrotnych mechaniki. Miał okazję współpracować z Uniwersytetem w Trento (Włochy) oraz Technion w Haifie gdzie przez wiele lat prowadził zajęcia na studiach doktoranckich a także z Politechniką w Mediolanie, ISMES Bergamo i Pavia University gdzie prowadził liczne eksperymenty i badania teoretyczne.

PRYWATNIE INTERESUJE SIĘ

astronomią amatorską, słuchaniem muzyki klasycznej i podróżami.

Twórz z nami

Formy designu

ul. Syrokomli 3/1,
30 -102 Kraków

tel. +48 692 422 717

kontakt@tworzymykrakow.org

NIP: 6772430287
REGON: 36923018000000
KRS: 0000712784

Dołącz do nas

Share This